Empa Aydınlatma birimi olarak 2011 yılından itibaren Empa Elektronik bünyesinde, sizlere ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve yenilikçi ürünleri sunarak hizmet vermekteydik.

Sektörün hızlı gelişimi ve özgün servis ihtiyacı, yenilenebilir enerji alanında hizmet sunabileceğimiz konuların da ortaya çıkması, bizi yeni bir şirket kurulumunu gerekli kıldı ve Empa Enerji A.Ş. doğdu.

Ledlerin aydınlatmada kullanılmasının hızla yaygınlaşmasının en önemli etmenlerinden biri, çevreci ve uzun ömürlü olması ise diğeri de enerji tasarrufu sağlıyor olmasıdır.

Ekonomisi büyümekte olan ülkemizin enerji ihtiyacı da sürekli artmaktadır. Tüketilen enerjinin çok büyük bir kısmı dışarıdan satın alındığı için içerideki enerji kaynaklarını iyi değerlendirmenin ve de tasarruf sağlamanın önemi açıktır.

İklim ve doğa koşulları yenilenebilen enerji kaynaklarından güneş enerjisi için oldukça uygundur. Hem enerji üretim alanında kullanılacak bileşenleri, hem de enerji tasarrufu sağlayacak çevreci aydınlatma çözümlerini işin merkezine almak Empa Enerji A.Ş. nin en önemli hedeflerinden biri olacaktır.

Mevcut tedarikçilerimizin yanı sıra yeni üreticileri de portföyümüze katarak, pazara kaliteli ve yenilikçi ürünler sunmaya, hizmet ve teknik desteğimiz ile fark yaratmaya devam edeceğiz.